خانه » محصولات » سختی گیر ATLAS SEQUEST-W

سختی گیر

ATLAS SEQUEST-W

ATLAS SEQUEST W یک نوع سختی‌گیر قوی مناسب پخت و سفیدگری پنبه، حوله‌های تریکو و ترکیبات الیاف سلولزیک/ پلی‌استر می‌باشد. این ماده دارای قدرت سختی‌گیری زیادی برای یون‌های کلسیم، منیزیم و آهن در شرایط قلیایی و دمای بالا است.

ATLAS SEQUEST W نه تنها از رسوب هیدروکسیدها و کربنات‌های نامحلول در طول عملیات پخت و سفیدگری جلوگیری می‌کند بلکه با حذف ناخالصی‌های آهن باعث جلوگیری از ایجاد آسیب، علامت و لکه بر روی کالا طی عملیات سفیدگری می‌گردد. این سختی‌گیر همچنین برای انجام هم‌زمان عملیات پخت و سفیدگری مناسب است.

مشخصات
شکل ظاهریمایع شفاف تا کمی نیمه شفاف
خاصیت یونینانیونیک تا آنیونیک ضعیف
Hp محلول ۱ درصد۱ ± ۶
حلالیتمحلول در آب
سازگاریسازگار با مواد آنیونیک و نانیونیک
پایداریپایدار در محیط اسیدی و قلیایی ضعیف
روش مصرف
پخت و سفیدگری

در پخت یا سفیدگری و پخت در روش غیر مداوم و سفیدگری هم‌زمان پنبه و ترکیبات آن در روش مداوم و غیرمداوم، مقدار ۴ – ۲ گرم بر لیتر از ATLAS SEQUEST W برای جلوگیری از رسوب سفیدرنگ و یا ایجاد لکه به دلیل وجود آهن، می‌تواند استفاده شود.

از آنجایی که ATLAS SEQUEST W دارای خواص پایدارکنندگی است، با اضافه نمودن آن، مقدار مصرف پایدارکننده ارگانیک کاهش می‌یابد.

رنگرزی

در رنگرزی با رنگ‌های راکتیو، خمی و سولفوری، تا مقدار سختی آب ppm ۲۰۰ – ۲۵۰، می‌توان مقدار ۴ – ۲ گرم در لیتر از ATLAS SEQUEST W به حمام رنگ قبل از اضافه کردن یکنواخت کننده و سایر افزودنی‌ها اضافه کرد تا باعث نرمی آب شود.

پیشنهاد می‌شود تا مقدار مورد نیاز از ATLAS SEQUEST W در آزمایشگاه با توجه به آب مصرفی، از قبل تعیین شود.

پخت بیولوژیکی

در پخت بیولوژیکی پنبه استفاده از ۲٫۵ – ۱٫۵ درصد ATLAS SEQUEST W برای جلوگیری از باقی‌ماندن پکتین در انتهای عملیات پخت و قبل از سفیدگری با پراکسید، توصیه می‌شود.

ملاحظات
  • عملیات تکمیلی مکانیکی مانند کالندر کردن که بر روی ظاهر و خواص سطحی پارچه اثر می‌گذارد، باعث کاهش اثر عمق‌دهنده می‌گردد.
  • عمق‌دهنده بر روی پارچه فیکس شده اثر زیادی نمی‌گذارد.
  • pH محلول پد باید بین ۵ – ۴٫۵ باشد. افزایش pH باعث ناپایداری امولسیون، ایجاد ذرات سفید رنگ و کاهش اثر عمق‌دهندگی بر روی پارچه می‌گردد.
  • پیشنهاد می‌شود جهت جلوگیری از هر نوع مشکل، محلول پد در حجم‌های کم تهیه گردد.
نگهداری

شرایط نگهداری: در مکانی خشک وخنک و به دور از اشعه مستقیم خورشید، در دمای زیر ۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود. به منظور جلوگیری از تماس مواد با هوا و رطوبت درپوش ظرف کاملاً بسته شود.

مدت نگهداری: در صورت نگهداری در شرایط مناسب به مدت ۶ ماه پس از تولید قابل استفاده می‌باشد.

اطلاعات و مشخصات فوق بر اساس آزمایش‌های انجام شده در آزمایشگاه شرکت اطلس زرین میباشد و ممکن است با محصول ارائه شده کمی متفاوت باشد. به همین منظور و با توجه به شرایط محیطی، نوع پارچه و ماشین آلات مورد استفاده توصیه می‌گردد قبل از مصرف در مقیاس کوچک آزمایش شود. همچنین تغییر در خواص محصول به دلیل نگهداری نامناسب و یا خارج از مدت زمان مشخص شده مسئولیتی را متوجه شرکت اطلس زرین نمی‌کند.

دانلود